Çapraz Askılı Abiye Elbise Modelleri Nasıl Kombinlenir?

Çapraz askılı abiye elbise modelleri,  göğüs ya da sırt kısmına katığı havalı hareketi ile hem duruşunuza bir renk, hem de seksapelite katar. Ama elbette bu tarz bir elbiseyi kullanmanın da bir takım incelikleri olmalıdır. Özel gecelerde, davet, kokteyl, lansman ya da kutlamalarda kullanabileceğiniz bu tarz bir elbise için öncelikle vücut proporsiyonunuz uygun olmalı. Gelin bakalım Çapraz Askılı Abiye Elbise Modelleri Nasıl Kombinlenir?

 

Çapraz Elbiselerde Boya Dikkat!

Örneğin boyunuz kısa ise bu tarz bir elbise modelini kullanırken dikkatli olmalı ve aynanın karşısında iyi bir deneme yapmalısınız. Burada özellikle dikkat etmeniz gereken nokta dekolte ve boyun aralığınızın mesafesi olmalı. Eğer boynunuz kısa  ise ve dekolte bölgeniz başınıza çok yakın bir ölçüde ise kesinlikle bu tarz elbise modellerinden uzak durmalısınız. Zira sizi çok basık ve kötü gösterecektir.

Çünkü sözünü ettiğimiz çapraz kısmı boyun ve dekolte bölgesini daha da birleşik gösterir. Öte yandan boyun kısmınız uzun ve dekolte bölgeniz de geniş bir aralığa sahipse önden ya da arkadan çaprazlı elbise modellerinden giyebilirsiniz. Çapraz Askılı Abiye Elbise Modelleri Nasıl Kombinlenir konusuna devam…

Yine özel gecelerde çapraz askılı elbise kullanacak olan bayanların dikkat etmesi gereken bir diğer şey se göğüs kupudur. Eğer göğüs kupunuz çok düşükse yani göğüsleriniz küçükse sakın bu elbiseleri kullanmayın. Zira çapraz efekti uzaktan bakıldığında uygulanan bölgenin hacmini daha da düz gösterecektir. Yani küçük ölçülerde göğüsleriniz varsa daha da düz görünür.

Çapraz Elbiselerde Aksesuar Seçimine Dikkat!

Eğer çapraz detayı sırt kısmınızda yer alacaksa, sırt dekolteniz düzgün ve pürüzsüz olmalı. Sırtınızda bulunan lekeler, benler, şişlik ya da sivilceler hatta çiller görünümü bozabilir bu yüzden hiç önermiyoruz. Böyle bir elbise kullanacağınız zaman asla boynunuza bir kolye, zincir ya da gerdanlık takmamalısınız. Zira zaten kullandığınız elbisenin çapraz efekti o bölgeyi doldurmaya yetecektir. Hatta eşliğinde kullandığınız küpeleri bile çok dikkatli seçmenizi öneririz. Küpe kullanacaksanız şayet aşırı dikkat çekici ve büyük olmamalı. Zira elbisenizin özelliğini bozabilirsiniz. Yine elbisenizin çaprazı çok geniş, orta kalınlıkta ya da ince ipler halinde olabilir. Bu da elbisenin tasarımı ile paralel tasarımda olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir