Çiçekli Elbise Kombin Önerileri

Son birkaç sezonun vazgeçilmez trendlerinden olan floral desenli kıyafetler 2017 yazında da gerek plajlarda gerek günlük tarzlarda popülerliğini korumaya devam ediyor. Bu elbiseler yazın enerjik havasını tamamlıyor adeta. Floral desenli kıyafetleri giyinmek her ne kadar keyifli olsa da kombin yapmak o kadar zordur. Çünkü zaten rengarenk olan bu kıyafetler yeteri kadar ön plandadır ve diğer parçaları mümkün olduğunca sade tutmak gerekir. Mesela büyük çiçek desenli renk renk bir elbiseyi tek renk çantalarla ve zarif ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz.

Floral desenli kıyafetler baharı ve yazı çağrıştırdığından stiletto gibi kapalı ayakkabılar yerine açık ve tek bantlı ayakkabılarla kombinlenmeli. Floral desen genel olarak tek parça ve uzun elbiselerde kullanılır. Bu kıyafetleri sporlaştırmak ya da klasikleştirmek tamamen sizin elinizde. Spor bir ayakkabıyla kombininizi sporlaştırırken topuklu ya da babetlerle klasikleştirebilirsiniz.

Hafif bir makyaj ve doğal saçlarla floral desenli elbise kombininiz tamamlayabilirsiniz. Özellikle örgü saç modelleri bu kıyafetlere çok yakışıyor.

Eğer floral desenli etek ya da pantolon giyecekseniz üst parçanızı kesinlikle tek renk ve sade seçmelisiniz. Desenli kıyafetleri desenli kıyafetlerle kombinlemek biraz cesaret işi açıkçası. Bu yüzden çiçek desenli parçanızı star parça seçerek diğer tüm parçaları sade tutmalısınız.

Aksesuar seçimine gelecek olursak. Bence bu tür kıyafetleri uzun sallantılı küpeler çok yakışıyor. Kıyafetinizin kol boyuna göre bileklik de kullanabilirsiniz. Kolye kullanmaktan uzak durun çünkü karışık bir desen olduğundan fazlalık yapabilir.

“Çiçekli Elbise Kombin Önerileri” için bir yanıt

  1. Floral desenleri kalem eteklerde sıkça görmekteyiz. Klasik bir kıyafet tercihinde bulunmak her zaman iyidir ve de risksizdir. Kalem etek, çoğu kadına yakışan bir kıyafettir. Giymekten korkmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir