Grunge Ve Maskulen Giyim Tarzı

Grunge, aslında alternatif bir rock türüdür ve 90’ların başında ilgiyle dinlenmiştir. Bunun uyarlayıcılarının verdiği mesaj; rahatlık, umursamazlık, coolluk algısı gibileridir. O döneme ait birçok şarkıcı bu moda akımı yaşam stili olarak da hayata kazandırmıştır. Bu geri dönüşümü sokak modasında yılladır kullanıyoruz aslında. Yani yırtık bir kot, şort basic tişört ya da oduncu gömleği giydiğimizde ya da başımıza bir bere kondurduğumuzda grunge stilinden başkasını uyarlamıyoruz. Yani sokağa çıktığınızda ve etrafınıza baktığınızda Merve’nin ya da arkadaşınız Selin’in sıklıkla giydiği kıyafet türüdür grunge stili. Grunge Ve Maskulen Giyim Tarzı nın inceliklerini ise aşağıda anlatmaya devam edeceğiz.

Maskulen Giyim Tarzı

Erkekvari kadınların eril duruşlarını sergileyerek erkek stilinde giyinmesidir maskulen akım. Ama bunu yaparken elbette ki eşimizin takımlarını giymeyecek ya da makosen ayakkabılarını ayağımıza geçirmeyeceğiz. Bu işi biraz da fenminence ve kadınca halledeceğiz. Örneğin maskulen damarlarımızın kabardığı bir gün dışarı çıkacaksak eğer ve erkeksi tavırlarda görünmek istiyorsak basic penye bir elbisenin üzerine kat kat 1 – 2 gömlek geçirebiliriz. Askeri bir ceket ay da safari stili bir ceket de giyebiliriz yanı sıra. İşte bu duruş, bir maskulen tavır yaratacaktır. O da olmadı erkek kesimlerini andıran ütü izli koyu renk bol paça bir pantolon, üzerine hatlarınızı belli etmeyecek olan dökümlü bir gömlek ve triko dökümlü bir hırka giydiğinizde de yine maskülen tarzı uyarlamış olursunuz.

Biraz da Androjen Stilinden Söz Edelim

Maskulen stili androjen stiliyle de çok özdeşleşen bir stildir aslında. Bildiğiniz gibi andorjen bir erkek hormonu ve bu hormon adıyla anılan isimde bir stil uyarlaması.Tam manasıyla erkek stilinde giyinmeye ‘androjen stil’ diyoruz. Ama işler burada biraz daha abartılı. Örneğin bildiğiniz çizgili desen erkek takım elbisesi giyerek, erkek makosen stilinde bir ayakkabı ve fötr şapka taktığınızda androjen olmayı başarabilirsiniz. Bu içeriğimizde Grunge Ve Maskulen Giyim Tarzı larından söz ettik. Dilerseniz Trend bende sayfalarına girerek bu akımların en güzel örneklerini bulabilir ve ekonomik fiyatlarda satın alarak zevkle giyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir