Tayt Kombinlerinin Kuralları

Özellikle kışın hem sıcak hem şık hem de rahat kombinlerin başrolü tayt. Sadece kombinlerde değil evde sporda da çok sık kullanıyoruz. Her kıyafette olduğu gibi tayt kombinlerini de vücut tipinize göre yapmalısınız. Tayt denildiğinde aklımıza sadece siyah taytlar gelse de bu senenin modası deri ve desenli rengarenk taytlar. Ayakkabı tercihimiz mevsime ve hava şartlarına göre değişse de kışın taytları uzun çizmelerle kombinleyerek şıklığı yakalayabilirsiniz. Yaz mevsiminde spor ayakkabılarla hem mevsime ayak uydurabilir hem de spor bi görüntü kazanabilirsiniz.

Taytın en güzel tamamlayıcısı tartışmasız tuniktir. İster önü arkası uzun ya da önü kısa arkası uzun tuniklerle taytlarınızı rahatça kombinleyebilirsiniz. Hatlarınızı ortaya çıkarmak isterseniz tuniğinizin beline kemer bağlayabilirsiniz. Kemer çok klasik olur diyorsanız 90’lardan günümüze taşınmış olan bele sweatshırt bağlama trendini de kullanabilirsiniz. Hatta bu kombinin üzerine mont giyinip önünü açarak çok daha hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Taytla yapacağınız en şık kombinlerin başında uzun gömlekler gelir. Uzun gömleğinizin üzerine kısa bir bluz giyerek hem kat kat giyinme modasına hem de tayt modasına uyum sağlayabilirsiniz. Fiziğinize güveniyorsanız illa uzun üstlerle kombin yapmanıza gerek yok. Kısa üstler ve uzun hırkalar da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Siyah taytları kombinlemek çok kolaydır. Çünkü alt siyah olduğunda üste ister düz renk ister renkli kıyafetler tercih edebilirsiniz. Renkli ve desenli taytlarınızı beyaz bir gömelkle ya da taytın renkleri içinden düz bir renkle kombinlemek daha hoş görünmenizi sağlayacaktır. Kesinlikle desenli taytalrınızın üzerine desenli üstler kullanmayın.

Desenli taytalrın yanısıra deri taylarda oldukç amoda günümüzde. Siyah, yeşil, bordo renkleriyle tayttan daha çok pantolon görüntüsü versede yine uzun hırka, bluz kombinlerinde vazgeçilmezler arasındadır.

“Tayt Kombinlerinin Kuralları” için bir yanıt

  1. Merhaba:) yazınızı ilgi ile okudum ve çok sevdim, öncelikle tebrik ederim bilgiler harika 🙂
    Sizinde söylediğiniz gibi evde, sporda, dışarıda her yerde kullanıyoruz biz bunu 😀 Ama çok rahat insanın sürekli giyesi geliyor yahu 🙂
    Ve tunik konusunda yüzde bin katılıyorum 😀 Tayta en yakışan parça gerçekten de tunikler özellikle arkası önü uzun olup bahsettiğiniz gibi kemer ile tamamlandığında çok şık oluyor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir