Western Ve Urban Giyim Stili

Bir western kızı kovboyvari giyim stili ile her zaman kendine özgüdür.  Doku olarak mevsimine göre genellikle; süet, alkantara, güderi, deri ya da denim yani kot kumaşlarını tercih eder. Örneğin püsküllü yelekler, güderi gömlekler, deri ceketler, deri montlar, kareli gömlekler, yırtık şortlar, boru paça kot pantolonlar, nubuk ürünler giydiği parçaların genelini oluşturur. Yanı sıra yine nubuk botlar, güderi ya da deri burnu uzun kovboy çizmeleri bu tarzın yansıtıcısıdır. Kovboy şapkaları ise başlarından eksik olmaz. Çanta stili olarak genellikle deri postacı çantaları ya da mega boy omza asılan deri ya da güderi kova çantaları kullanılır. Takı olarak deri bileklikler, deri kolyeler kullanılır. Makyaj sade ve kendi halindedir. Çoğu zaman yok denecek kadar azdır. Işıltılı parlatıcılı rujlar ya da rengarenk farlar sürmezler.  Boyunda şal desen eşarp ya da fular takmak ise neredeyse stilin ilk şartlarından gibidir. Bu yazımızda gördüğünüz gibi Western Ve Urban Giyim Stili ni inceliyoruz.

Kovboy Stilinde Elbise Ya da Etek Kullanılmaz mı?

Elbette kullanılır. Zaten bu parçalar kovboy stilinin feminen halini oluşturur. Elbette doğru kullanıldığında… Peki, nasıl kullanılmalı? Deri kloş etekler, güderi etek modelleri, güderi boydan aşağı kadar bollaşarak inen elbiseler, anvelop camel renginde seçilmiş etek modelleri, safari renginde seçilmiş olan elbise tipi yukarda belirttiğimiz aksesuar, ayakkabı ve şapka seçenekleriyle kullanıldığında yine kovboy/western stilini oluşturacaktır.

Urban Stili

Şehirli stili olarak da anlan bu stilde sıradan günlük cadde ve sokak modasında yer alan her şeyi bulabilirsiniz. Zaten adı üzerinde şehirli modasını yansıtır kendisi. Eh bizlerde şehirlerde yaşayan şehirliler olarak zaten bu stili hali hazırda haftanın yedi günü uyarlamaktayız. Kanvas pantolonlardan taytlara, kot pantolonlardan deri montlara kadar her gün her birimiz şehirli stilini yansıtıyoruz. Abartıya kaçmadıkça başka stillere kaymadıkça güncel anlamda kullandığımız tüm sokak trendi unsurlarını içeren bir türdür. Bu içeriğimizde de Western Ve Urban Giyim Stili hakkında önemli bilgiler sunduk. Trend bende sayfalarında ise en güzel örnekleri bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir